Çayın Dünya Turu : Fas

Casablanca filminden bilirsiniz. გიზემლიდირი, ეგზოტიკტირ ფას. Dar sokaklarında Afrika, Endülüs ve Osmanlı izlerini taşıyan Fas'ta, çay günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası.

Dostlukların, iş bağlantılarının, misafir ağırlamalarının vazgeçilmezidir naneli Fas çayı. ინგლისური ტაცირლერინი Fas Sultanına sunarak tanıştırdıkları çay, zamanla Fas'ın sıcak yazlarında ferahlık vermesi için taze naneyle servis edilmeye başlanmış. Kırım Savaşı sırasında, alışılmış ticaret yollarının aksamasından dolayı, yeni ve güvenli ticaret rotaları belirlemeye çalışan Cebelitarıklı ინგლისური tüccarlar, o zamanlar Doğu'dan tündum dağu'dan ტიკარეტი როტალარი. ლარმიშ. Bu sebeple, Fas sultanını Kendilerine Güvenli geçiş Sağlaması için ikna ziyaretlerinde, Zheijiang Bölgesinin Yeşil Çayını დენთის ოლარაქ იკრამ ეტმიშლერ. Sultan çayı o kadar çok beğenmiş ki, sarayında sürekli bulundurulmasını istemiş. Saraydan sokaklara yayılan çay ritüeli, zamanla Fas evlerinde, işyerlerinde, hararet kesebilmesi için, taze nane yaprakları servis edilen bardağın içine sıkıştırılarak, gümüş demliklerde yeşil başan çay demlenermeek.

Bugün de, turistlere alışverişlerini daha uzun sürdürebilmeleri için, aynı şekilde sunulan Naneli Fas Çayı, belirli bir mesafeden, gümüş çaydanlıklardan Fas yöresel motiflerini taşıarıkölıküs.

Kapalıçarşı'da turistlere zorla içirdiğimiz Oralet'ten daha iyi bir tercih olduğu kesin.


იორუმ ბირაკი

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce onaylanacaktır.